• Gra miejska "PSZOKuj w Raciborzu"

• 31 maja sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w interesującej grze miejskiej zorganizowanej przez Wydział Komunalny Urzędu Miasta w Raciborzu.

Drużyny wraz z opiekunami miały do przejścia około trzykilometrową trasę wokół Zamku Piastowskiego, na której czekały zadania z zakresu wiedzy o prawidłowej segregacji odpadów. Nie zabrakło także zadań sprawnościowych. Na starcie drużyny otrzymały symboliczne worki z "odpadami". Na stanowiskach zadaniowych oznaczonych poszczególnymi kolorami - zielonym, niebieskim, żółtym, szarym i brązowym - należało opróżniać worki, zgodnie z zasadami selektywnej zbiórki odpadów.

Po zdobyciu siedmiu naklejek na mapie i ukończeniu gry, na wszystkich zawodników czekały upominki.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas I-III: Emilia Smołka z klasy 3b, Jakub Dudek z klasy 3d oraz Szymon Trzebuniak z klasy 3c pod opieką pani Oliwii Joszko;

- w kategorii klas IV-VIII: Zuzia Sebzda, Mateusz Sarniak oraz Sergiusz Zdrzałek z klasy 6a z wychowawczynią panią Beatą Mróz-Kajsturą.